Založ si blog

Hračky pre vojakov

Priznám sa, dosť ma vyrušili, ba až znepokojili ostré slová súčasného ministra obrany na adresu svojho predchodcu. Rozdráždilo ho, akoby do krvi dotklo tvrdenie, že ozbrojené sily spočiatku netrvali na tom, aby bojové vozidlá pechoty plávali.

Takáto, pre nás civilistov zdanlivá malichernosť, by sa mohla nazvať aj nedorozumením, ak by sa to netýkalo dvoch koaličných partnerov. Po málo lojálnom štátnom tajomníkovi z MOSTU – HID, p. Ondrejcsákovi, sa tak aj predstaviteľ ďalšej koaličnej strany SMER-SD, p, Glváč, stal v očiach ministra klamárom, ktorý hatí jeho plány na modernizáciu armády.

A pritom, podla jeho vlastných slov, by už rád do prázdnin predložil vláde ten najvýhodnejší návrh, ktorý vyrieši problém s nedostatočnou mobilitou pozemných síl.  Navyše aj so silným  argumentom, že navrhované bojové vozidlo bude vyrábané v slovenskej zbrojovke, a teda prinesie prácu slovenským technikom a robotníkom.

Pochopiteľne, proti tomu je ťažko niečo namietať, ak by nebolo jeho prudkej reakcie, ktorá oprávnene môže vyvolávať pochybnosti o čistote celého projektu, a to nielen u p. Remišovej z OĽANO, chronickej oponentky všetkých a všetkého, čo nevzišlo z jej hlavy, prípadne p. Milana Krajňáka zo SME RODINA, ktorý sa chytá každej príležitosti, ako sa zviditeľniť.

Samozrejme, hovorím o fínskych obrnených transportéroch PATRIA so slovenskou, diaľkovo ovládanou vežou TURRA, teda o ministerstvom preferovanom návrhu, o ktorom už dávno všetci vieme, keďže žiadny iný ani neexistoval.

A predsa je tu ešte jeden ďalší, o ktorom sa vôbec nehovorilo. Nevyhadzovať v čase dronov peniaze za zbytočnosti, nekupovať hračky pre vojakov. Nehrať sa na silných a prijať realitu, že v prípade konfliktu, by tých našich osemdesiat moderných transportérov zrejme aj tak ostalo ukrytých v podzemí, aby sme neprišli o bojaschopnosť.

 

Hazard s vlastným menom

15.06.2018

Po stredajšom vystúpení p. prezidenta v parlamente, je azda každému, kto si ho pozorne vypočul zrejmé, že už úplne rezignoval na nadstraníckosť a postavil sa otvorene do pozície protivládneho viac »

Slušnosť nadovšetko

10.06.2018

Váhal som, dlho som zvažoval, kým som vzal pero do ruky. Žijeme totiž vo veľmi búrlivom svete a nemenej rozhnevanej spoločnosti. Vyslovenie názoru či zaujatie postoja, nech je už akýkoľvek, viac »

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Kim Čong-un bude od utorka do stredy na návšteve Číny

19.06.2018 06:24

Očakáva sa pritom, že s čínskym prezidentom Si Ťin-pching bude počas návštevy hovoriť o prelomovom summite s Trumpom.

lekár, žena, doktor

Štát zaplatí lekárom, ak pôjdu do regiónu

19.06.2018 06:00

Nedostatok niektorých ambulantných lekárov špecialistov začína v regiónoch nadobúdať obrovské rozmery.

rakúsko, policajti, policajt

Tunisana, ktorý vraždil v rakúskom Linzi, poslal súd na doživotie za mreže

18.06.2018 22:51

Tunisana potrestali za brutálnu vraždu seniorského manželského páru z júna 2017, po ktorom páchateľ založil v dome obetí požiar.

Angela Merkelová, Giuseppe Conte

Taliansky premiér Conte navštívil Merkelovú, témou rokovaní boli utečenci

18.06.2018 21:41

Nemecko je pripravené podporiť Taliansko pri riešení problému s utečencami, ubezpečila nemecká kancelárka Merkelová talianskeho premiéra Conteho.

jaronavar

Kto nepočúva, nech ani nehovorí...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2822x
Priemerná čítanosť článkov: 941x

Autor blogu

Kategórie

Archív