Založ si blog

Hračky pre vojakov

Priznám sa, dosť ma vyrušili, ba až znepokojili ostré slová súčasného ministra obrany na adresu svojho predchodcu. Rozdráždilo ho, akoby do krvi dotklo tvrdenie, že ozbrojené sily spočiatku netrvali na tom, aby bojové vozidlá pechoty plávali.

Takáto, pre nás civilistov zdanlivá malichernosť, by sa mohla nazvať aj nedorozumením, ak by sa to netýkalo dvoch koaličných partnerov. Po málo lojálnom štátnom tajomníkovi z MOSTU – HID, p. Ondrejcsákovi, sa tak aj predstaviteľ ďalšej koaličnej strany SMER-SD, p, Glváč, stal v očiach ministra klamárom, ktorý hatí jeho plány na modernizáciu armády.

A pritom, podla jeho vlastných slov, by už rád do prázdnin predložil vláde ten najvýhodnejší návrh, ktorý vyrieši problém s nedostatočnou mobilitou pozemných síl.  Navyše aj so silným  argumentom, že navrhované bojové vozidlo bude vyrábané v slovenskej zbrojovke, a teda prinesie prácu slovenským technikom a robotníkom.

Pochopiteľne, proti tomu je ťažko niečo namietať, ak by nebolo jeho prudkej reakcie, ktorá oprávnene môže vyvolávať pochybnosti o čistote celého projektu, a to nielen u p. Remišovej z OĽANO, chronickej oponentky všetkých a všetkého, čo nevzišlo z jej hlavy, prípadne p. Milana Krajňáka zo SME RODINA, ktorý sa chytá každej príležitosti, ako sa zviditeľniť.

Samozrejme, hovorím o fínskych obrnených transportéroch PATRIA so slovenskou, diaľkovo ovládanou vežou TURRA, teda o ministerstvom preferovanom návrhu, o ktorom už dávno všetci vieme, keďže žiadny iný ani neexistoval.

A predsa je tu ešte jeden ďalší, o ktorom sa vôbec nehovorilo. Nevyhadzovať v čase dronov peniaze za zbytočnosti, nekupovať hračky pre vojakov. Nehrať sa na silných a prijať realitu, že v prípade konfliktu, by tých našich osemdesiat moderných transportérov zrejme aj tak ostalo ukrytých v podzemí, aby sme neprišli o bojaschopnosť.

 

Dosť bolo špiny

11.12.2018

Je proti novinárskym zvyklostiam a pravidlám, teda možno povedať až do očí bijúce, ako protivládne média ignorovali denníkom Pravda publikované spisové fakty z odôvodnenia rozhodnutia, vydaného viac »

. . . zloba, závisť, zášť. . .

18.11.2018

Ako to nazvať, nedá sa inak, len ako hrubá neúcta voči všetkým slušným ľuďom, čo svojím teatrálnym vystúpením predviedol p. Richard Stanke - jeden z hlavných rečníkov na zhromaždení viac »

Zdanie klame, ide o viac. . .

29.10.2018

Nedajme sa pomýliť zdaním, ľahko nás môže oklamať a veci nakoniec nemusia vyzerať tak, ako sa nám na prvý pohľad javia. A obzvlášť, ak sa to týka politiky, teda strán a ľudí, ktorým viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

jaronavar

Kto nepočúva, nech ani nehovorí...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 20377x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu

Kategórie