Založ si blog

Pokoj slova, nie vojna

Je čas dovoleniek a tak spolu s nami, bežnými občanmi, si aj väčšina politikov užíva horúceho leta ďaleko od parlamentných lavíc, vládnych či straníckych kancelárií.

A keď politici mlčia, ani novinári nemajú veľmi plodné obdobie. Navonok síce vládne pohoda, pokoj slova, akoby jedni bez druhých, resp. druhí bez prvých, ani nemohli existovať, keďže v tichu niet čo spochybňovať a tobôž koho obviňovať.

Avšak len zdanlivo, aby občianstvo, nedajbože, nezabudlo, že bez nich to jednoducho nepôjde, mu vždy tí najusilovnejší tárači posunú nejaký ten oprášený problém, ktorý už dávno nikoho netrápi.

A tak sme sa pred časom z ich slov všetci dozvedeli, že aj my Slováci máme čosi ako Akadémiu vied a že je to dokonca v očiach verejnosti najdôveryhodnejšia inštitúcia spomedzi všetkých, aké máme. Naozaj, pre mnohých veľmi povzbudivá novina, keďže asi málokto z bežných ľudí vôbec vie o nejakom vedeckom či spoločenskom počine, ktoré za posledné roky pre blaho nás všetkých priniesla.

Ďalším podobným príkladom môže byť prevzatá, ale „naisto“ zaručená informácia, veď bola zverejnená v prestížnom denníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, že nemeckí vyšetrovatelia už nepochybujú o tom, že slovenské štátne orgány sa priamo podieľali na únose vietnamského občana. V tomto zmysle aj správa o prepieraní peňazí z predaja drog cez hotel a vilu v Tatrách, vo vlastníctve hlavy taliansko-belgickej mafiánskej rodiny Silvia Aguina, vyznieva iba ako článok na zaplnenie stránky – nebyť podčiarknutia, že niečo o tom už naznačil mladučký novinár p. J. Kuciak. A nakoniec ešte p. Kotleba a jeho provokatívne štvorciferné číslo, čiastka na darovacom šeku 1488 eur. Azda už ani neexistuje na Slovensku človek, ktorý by nevedel, čo toto číslo symbolizuje. Rovnako je však aj každému jasné, okrem Úradu špeciálnej prokuratúry, že nijaký demokratický súd to nemôže prijať za usvedčujúci dôkaz, krkolomne povedané, o prečine prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd – len mu to opäť naženie ďalších nových prívržencov.

Takýchto jalových správ sa dokonca letných dní ešte určite dočkáme. Jedno však majú a budú mať spoločné – poväčšine budú upozorňovať na zlyhávanie súčasnej vládnej garnitúry. Tak ako to bolo v prípade neúplného majetkového priznania p. Remišovej, keď sa to obrátilo proti tým, čo si ju dovolili kritizovať. Bola to z jej strany doslova spŕška tvrdých obvinení, svedčiaca o veľmi dôkladnej sliedičskej práci platených zberateľov nactiutŕhačských informácií, po vzore p. Matoviča, či kedysi p. Lipšica.

Blížia sa komunálne voľby, a tak ani bojovné vyhlásenia predsedu NR, p. Danka, o vojne proti p. Kotlebovi, asi málokoho presvedčí, že sa zrodilo iba z utŕženej hanby pri návšteve Izraela. A tak na škodu nás ostatných, opozičníci a dve mimoparlamentné strany, budú opäť vidieť väčšieho nepriateľa v súčasnej legálne zvolenej vláde ako v neofašistickom extrémizme, ktorý sa práve ich politickou krátkozrakosťou a túžbou po moci väčšmi posilňuje, čím nás aj všetkých v celom európskom priestore čoraz viac ohrozuje.

Dosť bolo špiny

11.12.2018

Je proti novinárskym zvyklostiam a pravidlám, teda možno povedať až do očí bijúce, ako protivládne média ignorovali denníkom Pravda publikované spisové fakty z odôvodnenia rozhodnutia, vydaného viac »

. . . zloba, závisť, zášť. . .

18.11.2018

Ako to nazvať, nedá sa inak, len ako hrubá neúcta voči všetkým slušným ľuďom, čo svojím teatrálnym vystúpením predviedol p. Richard Stanke - jeden z hlavných rečníkov na zhromaždení viac »

Zdanie klame, ide o viac. . .

29.10.2018

Nedajme sa pomýliť zdaním, ľahko nás môže oklamať a veci nakoniec nemusia vyzerať tak, ako sa nám na prvý pohľad javia. A obzvlášť, ak sa to týka politiky, teda strán a ľudí, ktorým viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

jaronavar

Kto nepočúva, nech ani nehovorí...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 20380x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu

Kategórie