Založ si blog

Pokoj slova, nie vojna

Je čas dovoleniek a tak spolu s nami, bežnými občanmi, si aj väčšina politikov užíva horúceho leta ďaleko od parlamentných lavíc, vládnych či straníckych kancelárií.

A keď politici mlčia, ani novinári nemajú veľmi plodné obdobie. Navonok síce vládne pohoda, pokoj slova, akoby jedni bez druhých, resp. druhí bez prvých, ani nemohli existovať, keďže v tichu niet čo spochybňovať a tobôž koho obviňovať.

Avšak len zdanlivo, aby občianstvo, nedajbože, nezabudlo, že bez nich to jednoducho nepôjde, mu vždy tí najusilovnejší tárači posunú nejaký ten oprášený problém, ktorý už dávno nikoho netrápi.

A tak sme sa pred časom z ich slov všetci dozvedeli, že aj my Slováci máme čosi ako Akadémiu vied a že je to dokonca v očiach verejnosti najdôveryhodnejšia inštitúcia spomedzi všetkých, aké máme. Naozaj, pre mnohých veľmi povzbudivá novina, keďže asi málokto z bežných ľudí vôbec vie o nejakom vedeckom či spoločenskom počine, ktoré za posledné roky pre blaho nás všetkých priniesla.

Ďalším podobným príkladom môže byť prevzatá, ale „naisto“ zaručená informácia, veď bola zverejnená v prestížnom denníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, že nemeckí vyšetrovatelia už nepochybujú o tom, že slovenské štátne orgány sa priamo podieľali na únose vietnamského občana. V tomto zmysle aj správa o prepieraní peňazí z predaja drog cez hotel a vilu v Tatrách, vo vlastníctve hlavy taliansko-belgickej mafiánskej rodiny Silvia Aguina, vyznieva iba ako článok na zaplnenie stránky – nebyť podčiarknutia, že niečo o tom už naznačil mladučký novinár p. J. Kuciak. A nakoniec ešte p. Kotleba a jeho provokatívne štvorciferné číslo, čiastka na darovacom šeku 1488 eur. Azda už ani neexistuje na Slovensku človek, ktorý by nevedel, čo toto číslo symbolizuje. Rovnako je však aj každému jasné, okrem Úradu špeciálnej prokuratúry, že nijaký demokratický súd to nemôže prijať za usvedčujúci dôkaz, krkolomne povedané, o prečine prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd – len mu to opäť naženie ďalších nových prívržencov.

Takýchto jalových správ sa dokonca letných dní ešte určite dočkáme. Jedno však majú a budú mať spoločné – poväčšine budú upozorňovať na zlyhávanie súčasnej vládnej garnitúry. Tak ako to bolo v prípade neúplného majetkového priznania p. Remišovej, keď sa to obrátilo proti tým, čo si ju dovolili kritizovať. Bola to z jej strany doslova spŕška tvrdých obvinení, svedčiaca o veľmi dôkladnej sliedičskej práci platených zberateľov nactiutŕhačských informácií, po vzore p. Matoviča, či kedysi p. Lipšica.

Blížia sa komunálne voľby, a tak ani bojovné vyhlásenia predsedu NR, p. Danka, o vojne proti p. Kotlebovi, asi málokoho presvedčí, že sa zrodilo iba z utŕženej hanby pri návšteve Izraela. A tak na škodu nás ostatných, opozičníci a dve mimoparlamentné strany, budú opäť vidieť väčšieho nepriateľa v súčasnej legálne zvolenej vláde ako v neofašistickom extrémizme, ktorý sa práve ich politickou krátkozrakosťou a túžbou po moci väčšmi posilňuje, čím nás aj všetkých v celom európskom priestore čoraz viac ohrozuje.

Komu veriť?

10.07.2019

Je prirodzené a dozaista aj na prospech demokracie, keď vo verejnom priestore vzíde z času na čas občianska iniciatíva so "sebevlastnou", spoločensky akceptovateľnou názorovou platformou, ktorá viac »

Novinárska nesloboda

11.04.2019

Mýlil sa, kto si myslel, že po prezidentských voľbách dôjde k upokojeniu vypätej spoločenskej atmosféry. Už len samotné slová, "boj, zápas, porážka, moc", nesú v sebe agresívny náboj viac »

Strach z pomsty

11.02.2019

Čo iné ako rozhorčenie, zlosť a nenávisť, ba až znepokojenie a strach, môžeme pocítiť pri vystúpeniach p. Matoviča. Samozrejme, je to len na nás, vždy to závisí od nášho pohľadu - a viac »

jarošová, počasie

Búrok sa nezbavíme! K tomu bude extra teplo, dusno a slnečno

25.08.2019 17:30

Treba sa stále obávať búrok, náhlych veľkých dažďov či krúp?

protiľadovcové delo,

Ovocinári v noci strieľali protiľadovcovým delom, ospravedlnia sa zľavou

25.08.2019 16:42

Ovocinárska spoločnosť Plantex sa ospravedlnila obyvateľom okolitých obcí za nočný hluk spôsobený použitím protiľadovcového dela.

Bratislava Rača požiar Žabí majer hasiči

V obci Zlatno horí porast, s plameňmi bojuje viac ako 30 hasičov

25.08.2019 16:01

Požiar vypukol krátko popoludní a rozšíril sa na plochu 300 x 100 metrov.

váh, kanál, vypúšťanie

Vo Váhu objavili tretie auto. Tentokrát v ňom bolo telo

25.08.2019 15:29, aktualizované: 16:12

Hladina rieky ešte neklesla úplne a už teraz objavili tri utopené vozidlá.

jaronavar

Kto nepočúva, nech ani nehovorí...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 31351x
Priemerná čítanosť článkov: 1742x

Autor blogu

Kategórie