Založ si blog

Akoby ani nebolo po voľbách

Akoby ani nebolo po voľbách. Hlavne bývalé vládne strany, ktoré si ešte pred voľbami pre seba uzurpovali prívlastok „demokratické“, nám dnes ukazujú, že nie sú schopné akceptovať vôľu občanov a vyrovnať sa s povolebnou realitou. A pritom práve im chýba základný demokratický obsah, teda členská základňa, ktorá by ich oprávňovala považovať sa za relevantný politický subjekt.

Tento demokratický deficit však rovnako chýba aj najsilnejšiemu opozičnému zoskupeniu PS. Ani zďaleka sa nepribližuje k štandardnej politickej strane. Ide skôr o nesúrodé aktivistické hnutie, kde si svoje miesto našli nielen odrodilí paneuropanisti a zelení fanatici, ale aj ľudia, ktorí sa cítia diskriminovaní kvôli svojej sexuálnej orientácii. To všetko pod heslom pokroku, neberúc zreteľ na národné záujmy či zaužívané tradície a všeobecne spoločnosťou uznávané morálne hodnoty.

Horšie však, že v tomto duchu sa nesú aj výstupy mainstreamových medií, ktoré sa už dnes ani nesnažia zakryť na čej strane stoja, pričom nerešpektujú kritický nadhľad, ale všetko svoje úsilie smerujú k spochybneniu každého kroku, a to dokonca ešte skôr, ako ho vláda urobila. Jednoducho povedané, šíria propagandu, nehľadajú objektívnu pravdu, len to čo pochádza z ich hlavy akceptujú.  Ich skutočným problémom je nedostatok svojprávnosti. Stratili nezávislosť v momente, keď sa ich vlastníkmi stali osoby, ktoré sa buď sami radia medzi oligarchov, alebo sú s nimi v blízkom vzťahu.

A čo povedať na adresu tých novinárov, čo v nich, napriek tomu, stále aktívne pôsobia? Je to ich práca, živia sa slovami, čo napíšu alebo povedia, i keď najmä kvôli ním žurnalistika čoraz viac stráca kredit. Nám čitateľom, divákom a poslucháčom  preto iba ostáva veriť, že čoskoro sa stanú iba negatívnym príkladom pre študentov a začínajúcich kolegov, ako sa žurnalistika nemá robiť.

Ryba smrdí od hlavy, p. prezidentka

23.05.2023

Rusko je agresor, Ukrajina sa iba bráni! Už viac než rok počúvame z úst mnohých našich politikov tieto „odsudzujúce“ slová, a to bez akejkoľvek ochoty aspoň si vypočuť argumenty ruskej strany. A najmä naša p. prezidentka si s nimi úplne vystačí pri ospravedlňovaní svojho nenávistného protiruského postoja. Samozrejme, v tejto vojne je každému jasné, kto je [...]

Zamyslenie

06.04.2023

Darmo sa budeme obzerať, to, čo sme si museli pretrpieť za ostatné roky, nemá u nás obdoby a naisto sa nadlho zapíše do na našich politických dejín. Samozrejme, neblaho, ako varovanie, čo všetko sa dá za tri roky dobabrať. Musí byť slepý, kto dnes nevidí, aké hlboké spoločensko-ekonomické škody tu matovičovsko-hegerovská klika za ten čas napáchala. Pravdaže, aj s [...]

Mediálna kortešačka

06.03.2023

Už dnes sa ukazuje, že rozpadnutá sektárska eseročka OĽaNO, ako aj ostatné strany bývalej vládnej koalície, vrátane kaviarenskej partičky SaS, budú mať v nastávajúcej kampani veľký problém získať späť stratených voličov. Vyplýva to nielen z predvolebných prieskumov, ale aj z nevraživých reakcií jednak odvolaných a jednak aj nepriamo predčasnými voľbami [...]

Vysoké Tatry zima sneh Štrba, cencúle

V noci môže byť až mínus 20 stupňov Celzia, varujú meteorológovia

03.12.2023 20:00

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia.

robotník, práca,

Chceme suverénnu pracovnú politiku. Dá sa to však, ak je ovládaná strachom z cudzincov?

03.12.2023 19:00

Slovenský pracovný trh má väčší problém, než sa zdá. Prevládne zneužívaný strach z cudzieho, alebo dáta a zhoda na riešení problémov našej spoločnosti? Zapojte sa do diskusie!

ustanovujúca schôdza, Peter Kotlár, SNS

Zlyhal štát počas pandémie? Poslanec Kotlár sľúbil, že preverí 'politické vraždy' a manažment covidu

03.12.2023 18:30

„Veľmi ľahko sa môže stať, že dôjdeme do bodu, že z výsledkov vyšetrenia bude vyplývať, že pandémia priniesla úžasný priestor na korupciu," ozrejmil.

americky torpedoboroec USS Gravely Suezsky prieplav

Útoky na lode v Červenom mori, terčom bol aj americký torpédoborec

03.12.2023 17:38

Americký torpédoborec USS Carney a niekoľko komerčných plavidiel boli v nedeľu v Červenom mori terčom útoku.

jaronavar

Kto nepočúva, nech ani nehovorí...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 80335x
Priemerná čítanosť článkov: 2770x

Autor blogu

Kategórie