Založ si blog

Rok bez hanby

Je to už takmer rok, čo sa do našich životov vkradol tichý zabijak Covid. A hoci sa to mnohým nemusí páčiť, krátko po ňom, akoby jedno nešťastie nestačilo, aj p. Matovič. Kým o tom prvom sme vôbec nič netušili, ten druhý nás už dlhší čas ohromuje svojimi rečami o lepšom a slušnom Slovensku, teda o krajine bez korupcie, kde vládne spravodlivosť, v ktorej sa oplatí pracovať, podnikať a žiť.

Uplynul pomaly rok, odkedy tento muž stojí na čele vlády, a tak sa už hádam dá povedať, čo všetko, primerane štvrtine volebného obdobia, sa z jeho slov naplnilo, alebo presnejšie povedané, čo ostalo prázdnym sľubom.

Samozrejme, rozprávke o lepšom a slušnom Slovensku pod vedením p. Matoviča málokto uveril, uspel skôr preto, že najviac spomedzi straníckych lídrov kričal a tromfol ostatných nevyberaným jazykom.

Čo sa však týka stavu spravodlivosti, naozaj došlo k výraznej zmene. Ministerka p. Kolíková už od prvej chvíle vniesla do justície strach, keď vyzvala vláde nepohodlných sudcov na odchod. A tí z nich, vrátane prokurátorov a vrcholných policajných funkcionárov, čo podľa nej neprejavili voči vláde dosť lojality a poslušnosti, dnes už tam nemajú miesto. Dokonca sa  podpísala aj pod zákony, ktorými umožnila jej verným obsadiť vrcholné sudcovské a prokurátorské pozície.

Polícia má  dnes rozviazané ruky, nekoná vraj na politické objednávky. Preto je namieste otázka, prečo sa potom správa ako utrhnutá z reťaze. P. minister Mikulec zrejme zabudol, že sám pred rokmi čelil obvineniu v závažnej trestnej veci, a pritom ani deň nestrávil vo vyšetrovacej, tobôž kolúznej väzbe. Rovnako sa to týka aj ďalších dvoch „prenasledovaných“, p. ministra Naďa a podpredsedu NR Grendela, ktorí sa tým dnes dokonca hrdia.

A netreba zabudnúť ani na p. Sulíka a jeho, akoby z čias budovania socializmu vykradnutom predvolebnom hesle o vybudovaní krajiny, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť. Tento politik je vari najväčším farizejom spomedzi všetkých, verme, že dočasných ministrov. Vyhýba sa totiž všetkej zodpovednosti za súčasný stav, vraj nemá dostatočné kompetencie, keďže je s premiérom v nezhode – hlavne, že si drží vysoké preferencie. Dnes sa už nepýta zamestnancov, či sú spokojní s prácou a svojím mzdovým ohodnotením, podnikateľov, v čom by im mohol pomôcť a občanov, ako im zlepšiť život.

Obdobne sú na tom aj ostatní ministri, o p. Krajčím ani nehovoriac. Nič však s tým nespravíme, ak to budeme aj naďalej trpieť, s tvrdením, že tento stav je výsledkom slobodných volieb a ako ináč Covidu.Trvalo, s malou prestávkou, štrnásť rokov, kým sa vláda Smeru politicky znemožnila, strana stratila sebareflexiu a tým aj dôveru voličov, no i to za dovtedy nevídanej, nekorektnej, neraz až špinavej vojny, ktorú voči nej média po vražde novinára rozpútali.Tej súčasnej stačil rok, aby sme pochopili, že nás oklamala.

A záver už len myšlienka S. Freuda: „Prvou a neklamnou stránkou hlúposti je nedostatok hanby“. Porozmýšľajme, či by sme k tej hlúposti, nemali pridať aj slovo „bezcharakternosť“.

Matovičovo Slovensko

07.11.2020

My, čo sme nevolili strany súčasnej vládnej koalície alebo sa vôbec nezúčastnili volieb, sa dnes právom obraciame na tých, čo im v opaku hlas dali, či by ešte aj toho času zopakovali túto voľbu. Ide o to, že práve oni, ak zmenili názor, by mali vyslať vláde signál o nespokojnosti s tým, ako naložila s ich dôverou. Máme za to, že osem mesiacov bol dostatočne dlhý čas, [...]

Igor a jeho družina

14.09.2020

Netreba rezignovať, je treba hovoriť, písať, upozorňovať a kritizovať. Popravde, čo iné nám aj ostáva, ak rešpektujeme výsledky volieb a nechceme zapĺňať ulice. Jednoducho, musíme veriť, že aj drvivej väčšine voličov OĽANO a ostatných, toho času vládnych strán sa konečne otvoria oči a priznajú si, že naleteli sľubom krásorečných populistov, bohorovných [...]

Stínanie hláv

03.05.2020

Po takmer poldruha mesiaci od vymenovania novej vlády a schválení jej programového vyhlásenia, sa už dá predikovať, čo nás v najbližších rokoch čaká. Ani koronavírová pandémia, s ktorou každodenne všetci zápasíme, totiž neskryla, že jej hlavnou prioritou je udupať všetko, čo vzišlo počas vlády Smeru a jej koaličných partnerov. Aj doposiaľ zakríknutí ministri sa [...]

Očkovanie / Vakcína / Covid / Koronavírus /

Bratislava i BSK žiadajú viac vakcín proti covidu z lokalít, kde sú nevyužité

19.04.2021 19:53

Samospráva kritizuje, že mnohí obyvatelia hlavného mesta musia za očkovaním cestovať desiatky až stovky kilometrov do miest, kde o vakcíny nie je taký záujem a zostávajú nevyužité.

Andrej Babiš

Babiš: Výbuch vo Vrběticiach nebol akt štátneho terorizmu, správa BIS sa zatiaľ neodtajní

19.04.2021 19:34, aktualizované: 20:27

Činnosť agentov ruskej spravodajskej služby v Česku súčasne český premiér označil za neprijateľné.

ukrajina vojaci

Pri ukrajinských hraniciach je podľa odhadov EÚ 150-tisíc ruských vojakov

19.04.2021 19:11

Šéf EÚ Josep Borrell uviedol, že ide o dosiaľ vôbec najpočetnejšie nasadenie ruských vojakov na ukrajinských hraniciach.

Václav Klaus

Klaus označil prípad Vrbětice za 'vykonštruovaného strašiaka'

19.04.2021 18:21

Vyhostení ruskí diplomati s rodinami odleteli z Prahy podvečer naspäť do vlasti.

jaronavar

Kto nepočúva, nech ani nehovorí...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 59623x
Priemerná čítanosť článkov: 2484x

Autor blogu

Kategórie